Vizi sportok

Vízi-BL: győzelem, döntetlen, vereség is volt, Varga Dénes fantasztikus gólja

Felemás mérleggel zárták a magyar csapatok a 2015-ös év utolsó BL-napját. A Szolnok magabiztosan nyert, kikapott az OSC, ikszelt az Eger.

Az OSC 5–4-es vereséget szenvedett a szerb Partizan Beogradtól a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában. Vincze Balázs csapata az első negyedben 1–1-gyel zár Belgrádban, azután viszont kért negyeden keresztül képtelen volt gólt szerezni. A záró játékrész 4–1-ről indult, de többször támadott az egyenlítésért az OSC, végül nem jött össze a pontszerzés.
Szolnok hét góllal győzött szerdán Isztambulban, a Galatasaray vendégeként a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B csoportjában. Az olimpiai és világbajnok Varga fivérek által vezérelt együttes a vezetést megszerezve a folytatásban hatékonyan őrizte előnyét, amely az első szünetre kétgólosra nőtt (3-5). A főleg szerb légiósokkal megerősített hazai csapat szívósan küzdött, és rendre fel is zárkózott. A nagyszünet előtt az ekkor már harmadszor eredményes Varga Dániel jobb felső sarkos bombájával először lett háromgólos a különbség, de még volt idejük válaszra a vendéglátóknak (6-8). A harmadik nyolc percben az ifjabbik Varga negyedszer is eredményes volt (6-9), majd 7-9-et követően ugyanő a meccs legparádésabb találatával alakította 7-10-re az állást. A befejező negyedre aztán már elfogyott az erő a Galatasaraynál, amelyre – elsősorban a hatgólos Varga Dénes jóvoltából – 14-7-es vereséget mért a magyar együttes.
Az Eger 11-11-es döntetlent játszott szerdán a montenegrói Jadran Herceg Novi otthonában a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában. A friss Magyar Kupa-győztes egriek legeredményesebb játékosa a háromgólos Hosnyánszky Norbert volt. A montenegrói kupacímvédő hazaiaknál Nikola Janovic négyszer talált be.
A csoportküzdelmek után mindkét hatosból az első három helyezett jut tovább, de az Eger házigazdaként biztos résztvevője a jövő évi, budapesti hatos döntőnek.
FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
4. forduló, B csoport:
Partizan Beograd (szerb)–A-Híd OSC Újbuda 5–4 (1–1, 2–0, 1–0, 1–3)
Gólszerzők: Sztojanovics 2, Gielen, Gogov, Jaksics, ill. Decker Á. 2, Brguljan, Gór-Nagy
Galatasaray (török)–Szolnoki Dózsa-Közgép 7–14 (3–5, 3–3, 1–2, 0–4)
Gólszerzők: Nikics 2, Simsek, Dilek, Turan, Janovics, Vukcsevics, ill. Varga Dénes 6, Alekszics 4, Varga Dániel 2, Mitrovics, Madaras
A csoport további meccsén:
Pro Recco (olasz)–Jug Dubrovnik (horvát) 14–6
Az állás: 1. Pro Recco 12 pont, 2. Dubrovnik és Szolnok 9-9, 4. Partizan 6, 5. OSC és Galatasaray 0-0
A-csoport
Jadran Herceg Novi (montenegrói)–ZF-Eger 11–11 (3–3, 5–3, 2–3, 1–2)
Gólszerzők: Janovics 4, Randjics, Pjesivacs 2-2, Ukropina, Vidovics, Spaics, ill. Hosnyánszky 3, Biros P., Milos Csuk, Szivós, Erdélyi 2-2
A csoport további meccsein:
Barceloneta (spanyol)–Olimpiakosz (görög) 7–7
Spandau (német)–Primorje Rijeka (horvát) 9–9
Az állás: 1. Barceloneta és Rijeka 7-7 pont, 3. Olimpiakosz 6, 4. Eger 5, 5. Spandau 3, 6. Jadran Herceg Novi 2